שאלת מזגן - נזילה מהתקרה

y נ ת

New member
שאלת מזגן - נזילה מהתקרה

בוקר טוב, אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים, אבל אולי יש פה מישהו שמבין או יוכל להפנות אותי למקום המתאים לשאול.
יש לנו מזגן מיני מרכזי (טורנדו, בן 15 שנה) שנוזל מהתקרה.
הבעיה חוזרת על עצמה מיום התקנת המזגן בערך.
לפני שנה הזמנו טכנאי שעשה ניקוי יסודי ופתח פתח שירות נוסף בתקרה. עכשיו הנזילה חזרה, אבל במקום של הפתח החדש, ובצורה הרבה יותר גרועה.
הטכנאי טוען שאין מה לעשות, רק לשים מגשית קטנה בפנים שתקלוט את המים.
מה דעתכם?

מצרפת תמונות של התקרה עם הנזילה. בצד ימין ליד המנורה סימן מההנזילה הישנה (שנים באותו המקום), ועכשיו הנזילה ליד פתח השירות החדש. אפשר לראות שכבר נוצר חור בתקרה מהלחות, ומלא עובש

יוסיזיו

New member
יכול להיות כמה סיבות .התקנה לא נכונה

שיפוע ניקוז לא נכון .סוללת מאייד סתומה .אמבט ניקוז פנימי פגום ומחורר.ועוד כמה אפשרויות. הפתרון של מגש חיצוני יענה על הבעיה אבל לא יפתור אותה מהיסוד .

חן 1111

Active member
קשה לדעת בלי לאבחן את הסיבה לנזילה

אני מניח שלא מדובר על כמויות מים גדולות. כלומר זה לא שאתם שמים דלי כדי לקלוט את הדליפות. אז זה התעבות של מעט מים על חלקים קרים או צינורות קרים. לפעמים באמת הפיתרון הוא להניח שם מין מגש איסוף שיקלוט את המים. אם זה מעט מים, אז הם נאספים במגש ומתייבשים.

y נ ת

New member
מגש לאיסוף המים - אשמח להסבר

נכון, לא מדובר על כמויות מים גדולות.
בדר"כ לא מטפטף, רק התקרה רטובה. לפעמים כן מטפטף ונוצרת שלולית קטנה על הרצפה כך שצריך לשים מגבת שתספוג את המים.

אשמח להסבר, איזה מגש להניח שם, ואיפה בדיוק?

תודה רבה

חן 1111

Active member
אז ככה, האוויר מכיל אדי מים. בתקופות עם לחות גבוהה, כשהאוויר

הלח נוגע בגוף קר, המים מתעבים ונוצרות טיפות. זה מה שקורה כשמוציאים בקבוק קר מהמקרר, למשל.
במזגן החלק הקר העיקרי הוא המאדה, ומתחתיו יש אמבט איסוף עם צינור ניקוז כי משם יורדים הרבה מים.
אבל לפעמים יש חלקים קרים אחרים, למשל איזה צינור קר, או אפילו הגוף החיצוני של המזגן או תעלת האוויר הקר. ואז מטפטפים גם משם קצת מים. הפיתרון המושלם יהיה לבודד את כל החלקים כך ששום חלק קר לא יבוא במגע עם אוויר. הפיתרון הפשוט והזול הוא להניח מגש מתחת למקום הבעייתי, כך שהמים יטפטפו עליו. מכיוון שזה לא הרבה מים, הם יתייבשו ולא ימלאו את המגש. בדרך כלל שמים מין מגש פשוט מפח עם דפנות בגובה 3-4 ס"מ. רצוי שבעל מקצוע יזהה בדיוק מאיפה הנזילה וישים את המגש במקום המתאים. רצוי גם לעקוב במשך כמה זמן כדי לוודא שהמים באמת מתייבשים ולא ממלאים את המגש וגולשים.

יוסיזיו

New member
הלחות והעיבוי לא מייצרים כמות מים

כל כך גדולה שתפגע כך גבס גם מאחר ולאחר זמן לא רב מהפעלת המזגן הלחות היחסית בבית יורדת . זו בעיה שאני מתמודד איתה מדי שבוע בכל המזגנים ובמיוחד המיני מרכזיים וזה מתחיל בסתימות בצנרת הניקוז ודרך שיפועים לא נכונים וכלה במזגן שהשתחרר מהתליה ועומד עקום או אמבט ניקוז פנימי מחורר מחלודה .

y נ ת

New member
תודה על התגובה ושאלה

איפה אמור להיות אמבט הניקוז הפנימי, האם זה משהו שאני יכולה לראות אותו?
פתחתי עכשיו את המכסה בפתח השירות שהטכנאי האחרון פתח בתקרה, האם הגיוני שהנזילה היא מהחלק (צינור) שהטכנאי עטף בניילונים?

y נ ת

New member
תודה רבה על ההסבר

בעל המקצוע האחרון מתנער לצערי מאחריות, למרות שהנזילה התחילה לאחר שפתח שם את פתח השירות החדש בתקרה. מעולם לפני כן לא היתה לנו נזילה באותו מקום.
צירפתי תמונה שצילמתי דרך אותו פתח שירות. לא יודעת עד כמה אפשר לראות משהו או לאבחן דרך התמונה. לי נראה שהנזילה מקורה באותו מקום שהטכנאי עטף בניילון. כנראה שאין מנוס מלקרוא לטכנאי אחר.

חן 1111

Active member
נראה שהצינור הזה שצילמת הוא צינור ניקוז המים

והוא מחובר לאמבט הניקוז שנמצא בחלק התחתון של המזגן.
אם הנזילה היא מהצינור הזה אז צריך לבדוק אם יש שם דליפה. אם הוא שם את הניילון כדי לתקן דליפה או קרע בצינור, אז הוא חאפר וכל מה שצריך זה טכנאי מקצועי. ייתכן שצריך לתקן או להחליף את הצינור, או לבדוק את החיבור שלו לאמבט. ייתכן ששם יש דליפה והמים זולגים לאורך הצינור עד המקום הכי נמוך.

למעלה