הישרדות אוסטרליה - עונה 9!!!

קודם כל, מה הקטע של הנושא הזה? נשמע כמו גירסה יותר נורמלית ל"דויד נגד גוליית", שהייתה אמנם אובררייטד להחריד אבל עדיין עונה פחות או יותר טובה. הפרק מתחיל, אחרי כמה סיפורי רקע, עם אתגר הפרס הראשון, שהוא למעשה אתגר הדלקת האש הגרנדיוזי ביותר שהיה אי פעם. השורדים צריכים לאסוף עץ מתוך ערימה ענקית על פלטפורמה בים, ולהדליק מדורה גדולה מספיק כדי לשרוף טוטם בגובה שגוליית עצמו יצטרך להביט למעלה כדי לראות אותו. בסוף ה"דוידים" זוכים בפרס ואנחנו פותחים עונה שצריכה למלא נעליים מאוד מאוד גדולות. האם היא תצליח? כי קודמותיה היו הרבה פחות טובות, בעונות 5-7 היו המון התערבויות הפקה, אצל מי יותר (אולסטארס, ושימו לב שרוב הבולשיט בעונה כוון *נגד* דיוויד, והוא בכל זאת ניצח) ומי קצת פחות (מוח נגד כוח, אבל עדיין היו טוויסטים מעצבנים כמו בהדחה של לורה). אז שתי עונות מדהימות ברצף יהיו ממש כיף.

בכל מקרה, שמתי לב שה"דוידים" מגיעים לערים ועיירות מרחבי אוסטרליה, ולא אתפלא אם ה"גולייתים" מגיעים ברובם מהערים הגדולות, מלבורן וסידני. מה שיותר בטוח הוא שה"גולייתים" הנקראים טיטאנים, הולכים להגיע למועצת השבט, וזה בגלל שמראים יותר עימותים ומאבקי כוחות ביניהם. ואכן הם מפקששים מאוד מוקדם באתגר החסינות ולא מצליחים לעשות קאמבק. ג'סי היא זו שכיוונה במקור נגד פרנקי, אז אני מניח שהיא תודח, כן? אבל במועצת השבט, פרנקי הודחה 8-4, עם כל הקולות של שאר הבנות! מה?!?

פרק 2

אוקיי, מסתבר שניסו לעשות ברית בנים מבוססת כוח, רק שהם היו צריכים את פרנקי כדי להיות רוב מוצק. אז טוב שזה לא קרה. עכשיו מתמקדים יותר במורדים, ובעיקר בברית שנוצרת בין שרה, טוביאס, אלכס ופיטר. אבל הסיפור האישי של שרה נחשף, האם היא תודח היום? ואצל הטיטאנים, מסתבר שברית סודית בין מארק ועדן היא שהטתה את הכף לטובת הדחה של פרנקי. פתיחה חזקה, אבל כאמור, העונה הזו צריכה לעמוד ברף המדהים של עונה 8, שהיא שנייה רק לעונה 2, והסיבה היחידה שהיא נופלת ממנה היא שליז זוכה פחות טובה מאשר ג'ריקו, אפילו ששניהם כינורות שניים של השחקנים האהובים עליי באוסטרליה.

אתגר הפרס מתנהל במתכונת מיוחדת: במקום פרס אחד והמנצח זוכה בכול, בכל מקצה יש פרס. הטיטאנים זוכים ברוב הפרסים, כולל ציוד דיג וערימה נחמדה של בננות. ווינה מוצא רמז לאליל חסינות בתוך אחת הבננות, אבל עדיין לא מוצא את האליל עצמו. ויכול להיות שהוא יצטרך אותו, כי המורדים שוב זכו בחסינות אחרי תחרות מאוד צמודה וקשה. אבל הוא בכלל לא המטרה. ג'סיקה מנסה לכוון נגד עדן כדי לבנות לעצמה רזומה מאפס, אבל זה צעד מסוכן, וצריך בשבילו לקרוא את המפה הפוליטית בצורה מעולה, ומשחק חברתי טוב - ואני בספק אם יש לה משהו מזה. וברגע שהיא מנסה לצרף את מארק לתוכנית שלה, הכול נגמר. מארק הוא השחקן היותר טוב, ולא תהיה לו שום בעייה להפוך הכול מחדש - נגד ג'סיקה.

כצפוי, התוצאה לא הייתה חקוקה באבן אל תוך מועצת השבט - עד שג'סיקה פתחה את הפה. אם היא לא תודח עכשיו פה אחד, אני אופתע. אתם יודעים מי עוד ניסה לעשות דבר כזה והודח שני בעונה שלו? ראסל. אדון טקסס. שבא לאוסטרליה במחשבה שעדיין משחקים כמו ב-2009, לפני שהוא המציא מחדש את המשחק. זה כאילו ריצ'ארד היה מתנהג באולסטארס כאילו אנשים עדיין חושבים שבריתות הן דבר מגונה. בסוף המתמודדים פיצלו קולות על ניית'ן - שהצביע בעצמו נגד ג'סיקה! אבל זה פחות משנה, כי השבט כולו היה שותף לאותה התוכנית. לפעמים, זה שמישהו מודח לא אומר שהוא שיחק רע - רק שמישהו אחר שיחק יותר טוב. אבל במקרה של ג'סיקה, היא הוכיחה את ההבדל בין להיות טוב ללחשוב שאתה טוב.

פרק 3

קודם כל, זאת לא שרה בברית של המורדים, זאת פיטה. קודם כל איכס על השם שלה (סליחה לכל הטבעונים, אבל מדובר בארגון קנאי כמו נטורי כרטא), אבל אני כבר חושב שהיא מודחת כמעט בוודאות. אבל חוץ מזה, נראה שאין ממש בריתות מגדריות. בין אם מדובר בברית הפיזית אצל המורדים או בברית המבוגרים שמוקמת לה אצל הטיטאנים, יחסי המינים די שקולים בתוך הבריתות. אבל כמובן שנשים מודחות מוקדם כי כוח פיזי וזה. אבל אצל המורדים קם כוח נוסף בכיכובם של קירבי ופראס. קירבי ממש מזכירה לי את קווין לסינה ונראה לי שמהם יצא הזוכה של העונה. וכן, הם מכוונים נגד המקובלים. אין לי בעייה שמכוונים נגד בנות אם הן מביאות את זה על עצמן. העונה היחידה שבאמת הסריחה קצת משוביניזם הייתה עונה 6 עם הברית של סיימון ואמט.

הטיטאנים זוכים בפרס וקלי ממשיכה לעצבן את המקובלים, זה באמת מרגיש לי כאילו חזרנו לקרמואן עם המעריצים שעשו בדיוק את אותה הטעות, רק במקום להיות בשבט של עשרה, הם של 12, כלומר הם עוד יותר במיעוט. באמת מוזר שאף אחד עוד לא כרת ברית שתהווה רוב מוחלט בשבט. אבל אז מי אם לא פיטה מוצאת אליל, ועוד עם אלכס, השחצן ביותר בחבורה הזו ובתחתית הדירוג שלי בפער ניכר. ואז הם מתכננים להפסיד בכוונה. אפשר שאחד מכם יודח בבקשה? אבל למרות התערבות מאוד בוטה ובולטת כדי להפסיד באתגר, הטיטאנים בסוף מפקששים עם הפאזל, ולמרות שהם זכו בסוף בחסינות, זה היה צמוד. וואו, השבט הזה לא כזה טוב!

תכל'ס, מכל המקובלים, אלכס הוא השחצן מכולם, אבל כמו בקרמואן, ברור שלא הוא ישלם את המחיר. זה רק הפרק השלישי, ויש לי מישהו שאני שונא. העיקר שכאן לא תודח מי שתהפוך עליהם את השבט, רק בגלל שהיא חלשה פיזית. ההדחות של אלי והופ התבקשו מאליהן - זו הייתה ההדחה של לורה שבאמת פגעה בעונה. פראס וקירבי מצרפים אליהם את קלי, ריימונד וגאריק, וכן - הם מכוונים נגד פיטה. רק חבל שהפכתם את אלכס לעוד יותר שחצן, כי עכשיו אני מעדיף שהוא יודח. אבל תכל'ס, כל הארבעה האלה הם בתחתית הדירוג שלי, מי יותר גרוע ומי פחות. ברור שהדימויים של פוצים, אנשי אלפא וגם אידיוטים ישר עוברים למין הגברי. אז למה פיטה ושרה גורמות לי לחשוב על ביווס ובאטהד? אבל במועצת השבט, יותר מדי קולות הולכים נגד קלי. האם זה קורה... האם התוכנית נהרסה?

התשובה היא שלא, רק שני קולות נוספים הלכו נגד קלי למקרה שפיטה תשלוף אליל. וכן, קיימות בעולם הזה נשים לא פחות שחצניות מאשר ראסל. כאמור, איימי היא דוגמה מעולה, אבל היא לפחות הייתה חכמה. כל המקובלים - גם הגברים וגם הנשים - היו חכמים בדיוק כמו שהיו צנועים, ורק מעט יותר מאשר שהם היו נחמדים.

פרק 4

איילין עכשיו גם כוח רציני בברית של קירבי ופראס, ו... אוי לא, הרבה פוקוס עליה, האם היא מודחת הפעם? אבל מסתבר שלא כולם היו שותפים לתוכנית של קירבי להדחת פיטה. פראס בעצמו מבין שהוא צריך למצוא דרך כדי להתעלות עליה, מחפש אליל ומוצא דלת סתרים נעולה. אחרי זה יש אתגר פרס והמורדים זוכים בו בקלות. אחרי זה פראס מוצא את המפתח לדלת הסתרים יחד עם גאריק, בתוכה הוא מוצא אליל ואפשרות לכרות ברית עם מי שימצא את דלת הסתרים בשבט השני. אבל אלכס מגיע לשם ולפראס לא נותרת ברירה אלא לחשוף את ברית דלת הסתרים בפני כל השבט. אז פראס הולך לפעול להדחה שלו, כן?

אתגר החסינות היה צמוד (וארוך) אבל הטיטאנים שוב זכו בחסינות! אז יאללה, להדיח את אלכס! איילין יוזמת תוכנית לפצל קולות על אלכס וטוביאס למקרה שלאחד מהם יש אליל, אבל היא עושה את זה בצורה מאוד שתלטנית ואני חושש שמישהו ינצל את זה כדי להדיח דווקא אותה. למה אני חושש כל-כך? לא רק שכולם עדיין רוצים להדיח את המקובלים (ותודה לאל שהם לא בוחרים להדיח את שרה כי היא חלשה יותר, בגלל שהיא בחורה!), אלא פראס משקר לאלכס לגבי תוכנית להדיח את קלי. אלכס מצידו רוצה דווקא להפנות קולות נגד פראס!

במועצה, מסתבר שאלכס הצליח להפחיד את פראס מספיק כדי שישתמש באליל שלו. וחבל מאוד, כי התוכנית של איילין הלכה בדיוק כמו שצריך - חוץ מפרט אחד. מישהי הצביעה נגד טוביאס במקום נגד אלכס. נו באמת!

פרק 5

תיראו מופתעים, קלי היא זו שהצביעה נגד טוביאס. למה?!?!? אפילו היא עצמה לא יודעת. ועוד היא מספרת על זה לשרה. כבר למדתי לא לזלזל יותר מדי ב"משוגעות" למיניהן (היי קרוליין, השחקנית הכי חכמה בעונה 44!), אבל זו לא מישהי שאפשר לעבוד איתה. זו גירסה נשית של בהאנו. אצל הטיטאנים, מארק כבר נערך לחפש את דלת הסתרים, חמוש בשתי בריתות נפרדות: אחת עם עדן, קרוליין וקיטי, ואחת עם ולריה וויולה. במילים אחרות, נראה שהמודח הבא מהשבט הזה יהיה גבר.

המורדים חוזרים להביס את הטיטאנים שוק על ירך באתגרים, מה זה הדבר הזה, לראבו היו הפסדים פחות מביכים. זה לא שאני באמת מת על מישהו בשבט הזה חוץ ממארק, אז לא נורא. וגם הוא פחות טוב מפראס, איילין וקירבי. אבל אז הטיטאנים שוב זוכים בחסינות. מאחר וכמעט לא הייתה אסטרטגיה הפרק, אני מניח שמכינים אותנו להדחה צפויה של קלי, שרה או אלכס. אבל נותרה עוד חצי שעה לפרק, ואני לא מבין במה ימלאו אותה.

מסתבר שלקירבי יש תוכנית והיא רוצה להפוך את קלי לעז שלה. באמת שאין בקלי שום דבר טוב, לא אסטרטגיה, לא כוח פיזי, היא כמובן לא ראויה לתחושה חזקה כמו שנאה, בעיקר בגלל שהיא לא תת-אדם כמו רוקי או ליסי, למשל. מסתבר שקירבי רוצה לעשות מהלך על פראס! נו באמת, אתם יכולים להיות ה-Cops R Us של אוסטרליה, אתם חייבים לתקוע סכינים בשלב כל-כך מוקדם? אבל הסיפור לא נגמר כאן, כי ריימונד ואלכס הולכים ומלשינים לפראס! פתאום השבט מתפצל כמעט לחלוטין לגברים ונשים, כשסקוט ואיילין מתנדנדים! ורק בפרק הקודם לא היו כמעט בריתות, כי כולם היו מאוחדים נגד המקובלים! עכשיו אלכס ובמיוחד שרה הם אולי הכי מוגנים שאפשר!

אבל גם כאן לא נגמר הסיפור, כי זה פרק ללא הדחה. אוי אוסטרליה, אוסטרליה, מה יהיה? לפחות התערבויות ההפקה אצלך חינניות, בדרך כלל. מי שיקבל את רוב הקולות נשלח לשבט הטיטאנים כדי לפגוע בהם בחסינות. תשלחו את אלכס, הוא מומחה בזה :sneaky: אבל קלי נבחרת פה אחד. תכל'ס, אחרי הפרק הזה? בחירה ראויה ביותר.

פרק 6

המורדים כנראה ממש בוטחים בקלי, כי אם הטיטאנים זוכים בחסינות, זו אותה מועצה רק עם חיילת אחת פחות של קירבי. אצל הטיטאנים, קלי מספרת על דלת הסתרים, אבל אף אחד לא מאמין לה - חוץ ממארק, שכבר נתקל בה. שתי הבריתות שלו מהוות רוב בשבט, וכל מי שמחוץ להן הוא גבר. כלומר, אלא אם שתי הבריתות יפנו זו נגד זו, סביר להניח שמארק ירצה להדיח את הגברים קודם. אני לא בטוח שאני אפילו מכיר את השמות של ארבעתם! ניית'ן, ג'יידן, צ'ארלי ו... מי עוד?!? אני לא חושב שלאחד מהם אפילו היה וידוי עדיין! ואני מקווה שיהיה לאחד מהם היום, כי אז יהיה לו סיכוי יותר גבוה לעוף.

לקלי אין משימה כזו קשה, לחבל בשבט הטיטאנים, כי הם לא כל-כך טובים באתגרים. והם *שוב* מפסידים באתגר הפרס. אבל הפוקוס ממשיך להיות על המורדים. נראה שבני הברית העיקריים של פראס הם ריימונד וגאריק, כשאלכס נוטה יותר דווקא לצד של קירבי. שוב, סקוט ואיילין הם שיכריעו מה יקרה. אבל אז סוף סוף מקבלים קצת אסטרטגיה מצד הטיטאנים - קיטי (או שזו קרוליין? למה כל-כך קשה להפריד ביניהן?) מתעצבנת על הגברים, שרק חושבים על אוכל, ורוצה להדיח את ניית'ן. אוי לא, נזכרתי - הרביעי הוא ווינה, ויש לו אליל!

הטיטאנים מפסידים בחסינות, אבל זה לא בגלל קלי, כי היא ישבה ולא התמודדה באתגר! אז לא הבנתי, היא חוזרת למורדים בלי יתרון שהייתה מקבלת במצב אחר? היא נשארת אצל הטיטאנים? או שהיא בכלל מודחת מהמשחק? בכל מקרה, נראה שווינה מוכן להצביע עם מארק נגד ניית'ן, אבל מארק עצמו משחק ברעיון של להדיח את קרוליין במקום. ותכל'ס, השבט צריך כוח. עכשיו, שחקן מעולה יכול למצוא את מקומו למרות שהוא ממש גרוע פיזית, למעשה חלק גדול מהמלכים והמלכות של הישרדות לא זכו מעולם באתגר פיזי. סירי לא זכתה בחסינות אף פעם, סנדרה שרדה אפילו יותר ממנה וגם לא זכתה בשום אתגר פיזי, וגם טוד, רוב, ראסל, טוני - כוחם לא בכוחם. אבל הם שרדו את הפרה-מיזוג, וגם בפעם האחת שבה סירי הודחה לפני המיזוג - זה לא בגלל עניינים פיזיים. קרוליין יכולה לשרוד את ההצבעה הזו אם היא טובה מספיק.

אבל במועצת השבט, רק קול אחד היה לקרוליין, שלושה נוספים היו לג'יידן וניית'ן הודח עם לא פחות משישה. מי הצביע נגד קרוליין? האם זו הייתה ויולה? לא, זה היה ניית'ן עצמו. אז על מה היה כל הבלגאן?!?

פרק 7

קלי השלימה את משימתה (הא? היא ישבה באתגר החסינות!) ומספרת למורדים שהיא "יזמה" את ההדחה של ניית'ן. או שהיא וקרוליין הן אותו בנאדם במין משימה כמו טוויסט התאומות מהאח הגדול, או שהיא חיה בסרט יותר גדול מבנג'מין. :-D :-D :-D :-D היא גם מספרת שאין ממש בריתות. כאמור, גרועה ממש במשחק אבל היא לפחות לא חרא של בנאדם. ואז חוזרים למשחק, כשהבריתות דומות למה שהיו לפני שהשבט שלח את קלי לטיטאנים. אבל העניין האמיתי נמצא אצל הטיטאנים, שם מארקפונה נגד עדן וקרוליין ומעדיף את ויולה וולריה.

אבל כל זה חייב לחכות, כי יש ערבוב! בצורה מפתיעה, רוב השורדים החליפו שבטים - חדשות רעות עבור שרה, ריהאנה, אלכס, ולריה, ווינה וצ'ארלס, שנשארו בשבטים המקוריים שלהם. לפי הוידויים שלה, אני מניח שולריה מודחת הפרק. ואם אתם חושבים שהטיטאנים פשוט יזכו בחסינות, תחשבו שוב - קלי איתם. כנגד זה, אולי חלק מהמלחמות השבטיות יימשכו, והמיעוטים החדשים יוכלו להיטמע בתוך הבריתות הקיימות.

הטיטאנים זוכים בחסינות אחרי אתגר מאוד ארוך ולא שגרתי, ונראה שהייתי מאוד אופטימי לגבי המשך המלחמות של הטיטאנים. ריהאנה הולכת, נקודה. אולי שרה. אבל שוב, נשאר עוד המון זמן לפרק אז אני לא יודע במה ימלאו אותו - חייבת להיות הדחה מפתיעה. ואכן כך, ויולה מכוונת נגד קרוליין, שוב, וקרוליין משיבה מלחמה. נרקמת ברית מוחצת של קרוליין, קיטי, עדן, ג'יידן, ריהאנה ושרה, אבל אם מארק ישלוף אליל, הוא ואלכס לבדם יכולים להדיח את ריהאנה.

במועצת השבט, מארק לא משתמש באליל שלו, וכתוצאה מכך מאבד את בת בריתו הקרובה ביותר. אבל ריהאנה עדיין במיעוט - אלא אם כן היא תשתחל לברית אמצע החיים על חשבון אלכס וג'יידן.

פרק 8

אחרי שהם רצו להתאחד נגד הטיטאנים המקוריים בשבט החדש, פראס וקירבי חוזרים לכוון זה נגד זו. היחידה מהטיטאנים המקוריים שמקבלת וידויים היא ולריה, אז אני מניח שיגיעו לכיוונה כמה קולות. גם אצל המורדים החדשים, מארק רוצה לנקום על ידי הדחה של קיטי - ואוסף לכיוונו את אלכס, ג'יידן, שרה וריהאנה. אבל מי הולך לזכות בחסינות? אחרי מהפך די רציני בשבט, התשובה היא שהטיטאנים זכו שוב בחסינות! הטיטאנים המקוריים רוצים לאחד כוחות עם אלכס ולפצל קולות נגד הבנות, ומארק רוצה לנצל את זה כדי להדיח את קיטי יחד עם המורדים המקוריים.

קרוליין, מצידה, משכנעת את ריהאנה ושרה שהמטרה היא בכלל מארק, כדי שלא ישלפו אליל. העונה שומרת על הרף האסטרטגי הגבוה מאוד של אוסטרליה, אבל משהו בעונה הזו לא מתחבר לי באותה הרמה כמו העונה הקודמת, אולי בגלל שבעונה הקודמת היו מעורבים מתמודדים חוזרים. הדבר היחיד שלא היה מושלם בעונה הקודמת, ואת זה היא חולקת גם עם עונה 2 הפנומנלית, היא שהשחקן הכי טוב לא זכה. ליז וג'ריקו זוכים טובים, אבל ג'ורג' ולוק היו צריכים לזכות. אבל ריהאנה ושרה מסרבות לעבוד עם מארק! הן מלשינות עליו לקיטי - אבל קיטי לא מאמינה להן ורצה לספר למארק! וואו, עכשיו מה יקרה?

מה שקורה הוא שאלכס מספר לבנות על התוכנית המקורית של קרוליין להיפטר מהן. ברכותיי, עונה 9 התחילה עכשיו! שלוש בריתות - קיטי וקרוליין (ועדן, וג'יידן), ריהאנה ושרה, ומארק ואלכס, כולם משחקים בכולם. ואז כל הצדדים נפגשים במקרה ומאמתים גירסאות. עכשיו אני *ממש* לא יודע מי תודח, אבל הפרק הזה מעולה. בסוף מסתבר שריהאנה לא סמכה על מארק, הצביעה נגדו - ועוד הוא שלף אליל - וכתוצאה מכך שרה הודחה.

פרק 9

ללא אפשרויות אחרות, מארק חוזר לברית עם קרוליין, קיטי ועדן. בינתיים הקרב בין פראס וקירבי סוף סוף הולך להתחיל באמת. וכמו בשבט השני, המיעוטים שהיו בשבט מההתחלה הופכים ממטרה קלה לחיילים חשובים. המורדים לא מקבלים מספיק זמן מסך, אז, כרגיל, אפשר לנחש איזה שבט יגיע למועצת השבט. גאריק מפציץ בוידויים על כמה שהוא רוצה שקירבי תודח. מה היא עשתה *לך*? פראס הוא המנהיג של הקבוצה שלך, שב בשקט!

הטיטאנים זוכים סוף סוף בפרס מקסיקני חריף, אבל אז (כצפוי) מפסידים חסינות. נראה שבצד של קירבי נמצאים ריימונד, סקוט וקלי, ובצד של פראס נמצאים גאריק ואיילין. הטיטאנים המקוריים הם בסופו של דבר אלה שיקבעו מי מודח היום, אבל גאריק כל-כך פונדמנטליסטי בחתירה שלו להדיח את קירבי, שאני מאמין שהוא יהיה המודח. אני חושב שסוד ההצלחה של אוסטרליה הוא שמתחילים עם שבטים של לא פחות מ-12 שורדים כל אחד, וזה משאיר הרבה מקום לאסטרטגיות שבנקודה אחרת היו נשמרות עמוק לתוך המיזוג, גם בעונה מאוד אסטרטגית.

במועצת השבט, פראס מתעלם מההצעה של איילין להשתמש באליל שלו על גאריק. טעיתי, אגב, גם ריימונד היה עם פראס (וכל הכבוד לו שצייר את הדמות המפורסמת ממשחקי המחשב שחולקת את השם עם האויבת של פראס) אבל לא הוא הכריע וגם לא איילין, שבכלל הצביעה נגד קלי למקרה שהיא תשתמש באליל על קירבי. אבל ולריה היא שהכריעה, יחד עם ווינה וצ'ארלס, וגאריק הוא שהודח.

פרק 10

מתחילים ישר מאתגר החסינות, מה שאומר שיהיה פרק מעניין. או שפשוט יש אתגר חסינות מאוד ארוך. הוא נמשך כמעט רבע שעה, והטיטאנים מפסידים שוב. אז עכשיו פראס בסכנה? אכן, אבל מחשש לאליל שלו, קירבי מעדיפה לכוון נגד איילין. הטיטאנים המקוריים הפכו בנקודה הזו לגמרי לחיילים של קירבי, וכאמור גם קלי וסקוט איתה. ואז כולם הולכים למועצת השבט... אבל נשארה חצי שעה לפרק!!! האם זה קורה שוב... מצפה לנו בליינדסייד אגדי כמו ההדחה של פרייז'ר בשנה שעברה?

...לא. מה שקורה זה אחד הדברים שאין דרך יותר טובה מלקרוא להם "בולשיט אוסטרלי". כן, גם מישהו זוכה בחסינות, כמו סיימון באותה פעם. למעשה, שלושה זוכים בחסינות, ולא רק, הם היחידים שיוכלו להצביע. זה יותר גרוע מהפיינל 9 של מוח נגד כוח (ההדחה של לורה) בגלל ששם ארבעה היו חסינים, אבל לפחות כולם הצביעו. זה שרק שלושה מצביעים זה זריקת זין ענקית על כל יחסי כוחות שיכולים להיות וכמעט הופך את ההדחה לתלוית מזל טהור. זה לא בולשיט, זה *פאקינג* בולשיט. הדבר הכי גרוע שהיה בתוכנית מאז האולסטארס. בצירוף מקרים אדיר (או התערבות הפקה רצינית, אבל בכלל לא מובן לי איך היא יכולה לקרות), בעלי הכוח בהדחה הזו הם פראס, איילין וקירבי. אז הדבר הכי גרוע שיכול להיות זה הדחה של סקוט, קלי או אחד מהחיילים הנאמנים.

אבל למי שלא זכה בחסינות ולא יכול להצביע עדיין יש יכולת להשפיע על המשחק - חמשת חסרי המזל יכולים לשלוף אלילים. במקרה פראס ואיילין החליטו להצביע נגד אחד הטיטאנים המקוריים ולא נגד סקוט, גם לא נגד ולריה. ווינה שולף את האליל שהוא מצא לפני שבועות ארוכים, אבל פראס ואיילין מפצלים בינו לבין צ'ארלס, ואז צ'ארלס מודח אחרי תיקו עם ריימונד. אין לי מושג למה הם לא בחרו להדיח את ולריה.

פרק 11

צ'ארלס הודח, אבל ווינה ו-ולריה נשארים עם קירבי, קלי וסקוט. אבל אצל המורדים יהיה יותר מעניין אחרי ההדחה של שרה לפני שני פרקים, ולכן אני גם מניח שהם יפסידו עוד חסינות. איילין היא המטרה בשבט הגיבורים, אבל היא עמדה לבדה באתגר סיבולת (אחלה הזדמנות להעביר כמה דקות, או פשוט לתת להן לחלוף ברקע בזמן שאני שומע מוזיקה) מול שלוש מורדות. וניצחה. אז שבט המורדים מפסיד חסינות לראשונה זה שלושה פרקים. וקרוליין מכוונת נגד מארק.

אבל במועצת השבט, מתברר ששוב אין הדחה. במקום זאת, בוחרים במישהו שיעבור לשבט הטיטאנים. שוב? ריהאנה מקבלת את רוב הקולות, אבל לא כך עובדת ההצבעה. בגלל שגם אלכס קיבל קולות, הם צריכים לשלוף אבנים. אלכס שולף את האבן הכחולה ועובר לטיטאנים, ואני מתחרט שבחרתי לצפות בפרק הזה. פיהוק.

פרק 12

אלכס חוזר לחבריו מלפני הערבוב ומיד חוזר למקומו במלחמת המורדים - לצידו של פראס. פתאום המצב שברירי ביותר - ארבעה בצד של פראס, מול חמישה בצד של קירבי. אבל פתאום קלי לא רוצה "לשחק את המשחק" אם זה אומר להדיח את ריימונד. אולי תפרשי וזהו?! או אפילו יותר טוב, תנסי לשכנע אותו לעבור צד. או שידיחו אותך וזהו, כי המיזוג מגיע. לא עכשיו, בפרק הבא. אבל במקום אתגר, יש סעודה גדולה שמאפשרת לשורדים משני השבטים להתחבר. מי שלא משתתף בסעודה, יש לו סיכוי למצוא אליל. במקרה כל הברית של פראס בחרו להישאר באי ולחפש אליל, וכך גם ריהאנה ומארק.

בסעודה, קירבי מנסה להתחבר לקרוליין וקיטי כדי לחזק עוד יותר את מעמדה במיזוג, אבל קלי פחות או יותר עושה קארין מפאלאו ומספרת לקיטי כל פרט קטן מהשבט. עכשיו שהמיזוג מגיע, באמת שאין יותר שום סיבה להשאיר אותה במשחק. כשמישהו משחק כל-כך גרוע שהוא מהווה נזק לכל ברית שהוא יכול להימצא בה, צריך להדיח אותו, ולעזאזל המספרים. אין לי ממש רגשות שליליים כלפי אף מתמודד אחר העונה (חוץ מ"הוא עשה טעות" או "היא לא בנתה קשרים חברתיים מספיקים"), וזה דווקא לא דבר טוב בזכות העונה. אני רוצה שיהיה לי גם את מי לשנוא, כמו ברית הסוסונים של סאם מהעונה הקודמת.

המורדים זוכים בחסינות, וזה הזמן להדיח את קלי פה אחד. ובזאת היא מודחת סוף סוף. בייו'ש!

פרק 13

המיזוג מגיע... ומתחיל עם אתגר סיבולת ארוך. ולריה זוכה בפרס ובחסינות והמשחק מתחיל מחדש. רוב השורדים, כולל חלק מהשחקנים הכי חזקים, לא היו אי פעם באותו שבט בגלל הצורה המוזרה שבה הערבוב נגמר. פראס, קירבי, מארק, קרוליין וקיטי הם שחקני המפתח, ואם כולם יגיעו רחוק זה יהיה ממש כיף. ולריה ואיילין גם משחקות טוב. אלכס גם משחק את המשחק. לעומת זאת, ווינה, ג'יידן וריהאנה הם בעיקר ניצבים.

אתגר החסינות הוא *עוד* אתגר סיבולת ארוך. ובסופו זוכה ווינה. לשם שינוי, נראה שנמצא אתגר סיבולת שמתאים יותר לגברים - ממצא נדיר. ואז האסטרטגיה מתחילה. בגדול, פראס וקירבי מתאחדים - ואיתם איילין, סקוט, ריהאנה וריימונד. ולריה גם לצידם ואני לא אתפלא אם גם מארק ואפילו אלכס. כנגד זה, ג'יידן כנראה ממשיך עם הברית של קרוליין, קיטי ועדן, אז יש סיכוי טוב שגם ווינה יהיה איתם. למרות שהפרה-מיזוג היה קצת פחות לוהט, אם כל שחקני המפתח יגיעו רחוק, יש לעונה הזו פוטנציאל להיות אפילו יותר טובה מעונות 2 ו-8 - אולי העונה הכי טובה בעולם.

אבל כל האסטרטגיה תצטרך לחכות, כי סקוט פורש במפתיע. נו באמת!

למעלה